Translate

EN PL

ourStoryHeader

 

Owner-Ohoto_Krakow-GOLMOLIWIA I GRAHAM WŁAŚCICIELE

Właściciele

Po pierwszej wizycie w The Little Gym w 2011 roku z naszym, ośmiomiesięcznym wtedy, synem Léonem, Oliwia przepłakała całą drogę do domu. Były to jednocześnie łzy radości i smutku.

Radością był niesamowity czas, jaki spędziliśmy z Léonem na sali gimnastycznej, wzmacniając więź z nim. Z drugiej strony żal, że nie mieliśmy możliwości przyjść na zajęcia wcześniej.

Pierwszy raz wybraliśmy się do The Little Gym Harrogate w Anglii podczas wizyty u rodziców Graham’a. To bardzo miłe wspomnienie – serdeczność zespołu, wnętrze idealne dla dzieci, wszystko wysokiej jakości, bardzo profesjonalne i …. pełne zabawy! Aż nas rozbolały policzki od ciągłego uśmiechania się.

Ta wizyta sprawiła, że zakochaliśmy się w The Little Gym i od tej pory za każdym razem, kiedy odwiedzaliśmy rodziców Graham’a, jechaliśmy na zajęcia z Léonem i …. do tej pory jeździmy.

Kiedy przyszedł czas na zmiany zawodowe w naszym życiu, zastanawialiśmy się, co dalej.

Wiedzieliśmy, że jakąkolwiek drogę wybierzemy, chcemy nią iść razem. Bardzo duży wpływ na naszą decyzję miał fakt, że byliśmy rodzicami. Chcieliśmy robić coś dla innych rodziców, szczególnie tych, którzy właśnie powitali na świecie swoje pierwsze dziecko, chcieliśmy robić coś, co miałoby wpływ na rozwój dzieci i mogło pomagać całym rodzinom.

Dokładnie w momencie, kiedy określiliśmy ramowy plan na przyszłość, przyszedł do nas mail z The Little Gym Harrogate informujący, że The Little Gym to nie tylko program ogólnorozwojowych zajęć dla dzieci, to również międzynarodowa franczyza, która daje możliwość pracy z dziećmi oraz łączenia życia zawodowego i rodzinnego. To był strzał w dziesiątkę!

W listopadzie 2012 otworzyliśmy The Little Gym Krakow. Dzisiaj niemal 400 dzieci raczkuje, biega, robi gwiazdy i salta w naszej sali gimnastycznej każdego tygodnia!

Jako naszą misję określiliśmy to, żeby każde dziecko czuło się tutaj wyjątkowe, kochane i szczęśliwe.

Największą radością jest dla nas obserwowanie rozwoju fizycznego dzieci, ich siły, motoryki, postępów w rozwoju równowagi i koordynacji ruchowej, ale również rozwóju dzieci w strefie społecznej, nawiązujących i zacieśniających przyjaźnie oraz ich rosnącej odwagi do próbowania nowych rzeczy.

Dla rodziców staramy się tworzyć serdeczne, ciepłe i pełne pozytywnej energii miejsce do wzmacniania więzi z dziećmi. Chcemy, żeby tak, jak my, chociaż na chwilę mieli możliwość do odcięcia się od pędzącego świata i cieszyli się cennymi chwilami spędzonymi z dziećmi. Żeby mieli możliwość wspólnej zabawy, dzielenia się radością i obserwowania tego, do czego zdolne, tak naprawdę, są dzieci.

Niejednokrotnie widzimy dzieci nieśmiałe, mające trudności w nawiązaniu przyjaźni lub w odnalezieniu się w nowym przedszkolu. Na przestrzeni kilku tygodni widzimy te same dzieci rokwitające jak kwiaty w naszym pozytywnym i pełnym akceptacji środowisku.

Widzimy, że dzieci, którym trudność sprawiało skupienie się i zaangażowanie w zajęcia, nagle zaczynają brać w nich udział, wchodzą w interakcje z instruktorami i pozostałymi dziećmi, uczą się skupienia.

Rodzice z zaskoczeniem i radością, opowiadają nam, że ich dzieci wspinają się na płoty, huśtają się w parkach, mają odwagę robić rzeczy, o których im się nie śniło.

Nawet dziadkowie mówią swoim dzieciom, że widzą niesamowity wpływ „tych zajęć” na rozwój wnuków i żałują, że oni nie mieli takiej możliwości dla swoich dzieci. Opinii dziadków nie będziemy podważać!

Mieliśmy ogromne szczęście, że zetknęliśmy się z The Little Gym w odpowiednim momencie. Naszym obowiązkiem i jednocześnie wielkim przywilejem jest dzielenie się naszym doświadczeniem z dziećmi i całymi rodzinami w Krakowie.

Oliwia i Graham
Właściciele – The Little Gym Krakow